Jestem pewien, że obecnie wielu z was pracuje na siedząco. Jednocześnie, wraz z końcem lata i zbliżającą się zimą, nadszedł właściwy czas na zabezpieczenie domowych maszyn do ćwiczeń. Bieżnia WalkingPad X21 może być jednym z nich.
WalkingPad X21 jest produkowany przez chińską markę KingSmith, która należy do ekosystemu Xiaomi. W swoim portfolio mają kilka różnych rodzajów bieżni. Nowy WalkingPad X21 należy do topowych modeli marki.
Gdzie kupić WalkingPad X21?
Możesz kupić KingSmith WalkingPad X21 od naszego niezawodnego międzynarodowego partnera. Chętnie wyślemy z europejskiego magazynu, co sprawi, że dostawa będzie szybka i bezproblemowa.
Aktualne kupony na WalkingPad X21
Specyfikacja techniczna
Model | Kingsmith WalkingPad X21 |
---|---|
Silnik | bezwęglowy |
Tworzywo | ABS + metalowy stop aluminium; |
Wyświetl | tak OLED |
Wydajność | W 918 |
Prędkość | 0.5 - 12 km / h |
Składanie mechanizm | nie |
Wymiary po złożeniu | 710 x 955 x 226 mm |
Wymiary w stanie rozmontowanym | 1420 x 720 x 1020 mm |
masa | 38 kg |
Zawartość i jakość opakowania
WalkingPad X21 został do nas dostarczony przez kuriera DPD z pytaniem: „Co zamówiłeś?”. Jego ciekawość była uzasadniona, ponieważ była to zdecydowanie największa i najcięższa skrzynia wśród tych, które załadował do furgonetki.
Bieżnia dostarczana jest w naprawdę dużym pudełku o wymiarach ok. 110 x 80 x 26 cm i wadze do 46 kg. Nawet silniejszy facet ma dużo do zrobienia, żeby gdzieś takie pudełko nosić. Pomoże Ci jednak chętny kurier.
Po rozpakowaniu pudełka przywitało nas mnóstwo styropianu wokół złożonej bieżni z jednym kartonowym pudełkiem na akcesoria. Ukrywa kilka elementów. W szczególności jest to uchwyt na tablet lub smartfon, kabel zasilający, klucz imbusowy, olej silikonowy, linka zabezpieczająca oraz instrukcja obsługi.
Na pierwszy rzut oka bieżnia była znakomicie zapakowana. Był zabezpieczony z każdej strony styropianem, pokryty folią ochronną. Jednak nadal znaleziono jeden słaby punkt, ponieważ złamaliśmy styropian wokół przycisku sterującego z wyświetlaczem. Przycisk z wyświetlaczem był więc mało chroniony, ale nie wyglądał na uszkodzony.
Jakość obróbki i montażu
Bieżnia WalkingPad X21 ma metalową konstrukcję uzupełnioną tworzywami ABS. Ogólnie rzecz biorąc, sprawia wrażenie bardzo wysokiej jakości, a nawet premium. Otrzymał wzornictwo przemysłowe w połączeniu czerni i stali nierdzewnej.
Bieżnię napędza bezwęglowy, bezobsługowy silnik o mocy 1 KM. Silnik znajduje się w przedniej części konstrukcji i oczywiście metalowe zębatki. Sam pasek jest antystatyczny i antypoślizgowy. Jego powierzchnia składa się z delikatnej czarnej tekstury. Pod nim znajduje się kilka warstw różnych materiałów, które zapewniają komfort podczas użytkowania.
Jeśli chodzi o uruchomienie, nie jest wymagany żaden specjalny montaż. Jak wspomnieliśmy we wstępie, bieżnia dostarczana jest w formie złożonej w pudełku, więc wystarczy ją wyjąć, usunąć styropian i inne elementy zabezpieczające i rozłożyć pas w pozycji poziomej.
WalkingPad X21 ma konstrukcję podwójnie składaną, co oznacza, że po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, mimo że nie jest to mały pasek. Po złożeniu zachowuje pozycję pionową dzięki szerszej podstawie, która ma również kółka ułatwiające przenoszenie.
Aby rozłożyć wystarczy pociągnąć za uchwyt i złożyć główną część w kierunku ziemi. W tej pozycji sam pas jest nadal złożony na pół, dlatego konieczne jest złożenie drugiej części do pozycji poziomej.
W opakowaniu znajdziesz uchwyt na tablet lub smartfon, który łatwo przymocujesz za pomocą pary śrub od spodu metalowej ramki, pełniąc jednocześnie funkcję swoistej rączki.
Pierwsze włączenie i nieprzyjemne odkrycie
Naszemu pierwszemu włączeniu towarzyszyła niemiła niespodzianka. Podłączyliśmy pasek do sieci, włączyliśmy go czerwonym przyciskiem, podłączyliśmy bezpiecznik, wcisnęliśmy górny przycisk i na jego wyświetlaczu pojawił się tylko nieczytelny kwadracik. Miał to być kod QR, który służy do parowania z aplikacją na smartfonie.
Pęknięty styropian, który miał chronić ten obrotowy selektor z wyświetlaczem, w końcu dał się we znaki. Przycisk z wyświetlaczem nie działał, w naszym przypadku nie dało się go nacisnąć i wyświetlacz nie pokazywał poprawnie danych. Po chwili nawet całkowicie się wyłączył, czerwona obwódka zapaliła się, a pasek po prostu zapiszczał.
Jak rozpatrzyliśmy reklamację
Sfotografowaliśmy przycisk problemu z wyświetlaczem, nagraliśmy film i wysłaliśmy dokumenty do obsługi e-sklepu Geekbuying. W odpowiedzi otrzymaliśmy film instruktażowy, jak krok po kroku zdemontować kompletną bieżnię. Ponieważ podejrzewaliśmy, że problem będzie tylko z przyciskiem i wyświetlaczem, przystąpiliśmy do demontażu górnej części uchwytu.
Po zdjęciu górnej pokrywy odłączyliśmy przewód elastyczny prowadzący do wyświetlacza, odkręciliśmy odpowiednie śruby i wyjęliśmy przycisk z wyświetlaczem. Tutaj zauważyliśmy zakleszczony elastyczny kabel w wewnętrznej strukturze przycisku, więc problem był jasny. Znowu wszystko sfotografowaliśmy i wysłaliśmy do wsparcia Geekbuyingu, który następnie wysłał nam nowy przycisk z wyświetlaczem.
Jak widać, reklamacja przebiegła bez problemów. Zwłaszcza z Geekbuyingom mamy bardzo dobre doświadczenia jeśli chodzi o reklamacje. Wysłali nam już dokładny film instruktażowy, jak wymienić wadliwą część. Według wideo każdy może dokonać wymiany.
Układ elementów
Bieżnia ma niemal standardową konstrukcję z rączką. W jego górnej części znajduje się duży panel LED prawie na całej szerokości górnej części rączki. Tutaj wyświetlane są podstawowe dane, takie jak prędkość, przebyty dystans, czas treningu i spalone kalorie.
Na środku rączki znajduje się przycisk sterujący z małym wyświetlaczem. Przed faktycznym włączeniem i użyciem tego przycisku należy włączyć pasek za pomocą czerwonego przycisku znajdującego się na dole, obok portu na kabel prowadzący do sieci.
Ciekawym elementem jest również podstawka na tablet lub smartfon oraz bezpiecznik w przedniej części rękojeści. Jest przymocowany do sznurka, który użytkownik powinien zapiąć klipsem do paska. Jeśli bezpiecznik jest odłączony, pasek stopniowo przestaje działać. Jeśli włączysz bieżnię bez tego bezpiecznika, na wyświetlaczu pojawi się ostrzeżenie.
Parowanie z aplikacją na smartfona
Jak zwykle bieżnia z ekosystemu Xiaomi również jest klasyfikowana jako urządzenie inteligentne. Obsługuje technologie takie jak Bluetooth i NFC i można go sparować z aplikacją na smartfonie. Nazywa się KS Fit i można go znaleźć w sklepie Google Play lub po zeskanowaniu kodu QR z instrukcji obsługi.
Aplikacja ma bardzo słabą ocenę w sklepie Google Play. W chwili pisania recenzji jest to tylko 1.8 na 5. Po rejestracji i pomyślnym zalogowaniu oferowana jest opcja dodania urządzenia. Możesz dodać pasek, ręcznie wyszukując model X21 w zakładce Bieżnia. Po znalezieniu pasa parowanie odbywa się automatycznie.
Parowanie za pomocą tagu NFC na uchwycie jakoś nie działało dla nas. Po umieszczeniu smartfona w tym miejscu uruchomiła się aplikacja KS Fit, rozpoczęło się parowanie, ale zawsze kończyło się to niepowodzeniem.
Jak działa pasek i jakie oferuje opcje?
Bieżnię WalkingPad X21 można uruchomić z aplikacji lub naciskając przełącznik obrotowy. Po trzech sygnałach dźwiękowych pas rozpędza się do prędkości 2 km/h i zaczyna mierzyć czas, przebytą odległość i spalone kalorie.
Prędkość można regulować w zakresie 0.5 - 12 km/h w krokach co 0.1 km/h. Jeśli kręcisz pokrętłem szybciej, prędkość będzie się zmieniać skokowo o 1 do 3 km/h. Aby zatrzymać pas, wystarczy ponownie nacisnąć przycisk. Oczywiście pas nie zatrzymuje się nagle, ale stopniowo zwalnia aż do zatrzymania.
Przygotuj się na więcej hałasu
Bieżnia WalkingPad X21 pracuje bardzo cicho, ale posiada składaną konstrukcję, przez co jej stabilność nie zawsze może być w pełni idealna. Chociaż pas trzyma się bardzo dobrze, idealna jest całkowicie płaska podłoga.
Nierówna podłoga powoduje lekkie uginanie się w punktach zgięcia, więc dla idealnej pracy najlepiej jest idealnie płaska podłoga lub jakiś rodzaj podkładki, która tłumiłaby hałas podczas biegania. Przy prędkości około 9 km/h zmierzyliśmy podczas biegu poziom hałasu na poziomie około 70 dB.
Przetestowaliśmy pas w mieszkaniu na podłodze laminowanej i musimy przyznać, że hałas jest dość mocno przenoszony na niższe piętro pod nami, ponieważ są sąsiadami z mieszkania poniżej nami natychmiast przyszli zapytać, co się z nami dzieje. Oczywiście hałas wzrasta wraz ze wzrostem prędkości biegu po pasie.
Nie odbieramy jednak tego szumu jako negatywnego, gdyż wynika on raczej z charakteru czynności na pasie – z biegania i związanego z tym „tupania” podczas tej czynności.
Co oferuje aplikacja KS Fit?
Środowisko aplikacji jest bardzo proste i przejrzyste. Ekran początkowy służy również do rozpoczęcia treningu lub do jego monitorowania. Bieżnię możesz aktywować nie tylko przyciskiem, ale także za pomocą aplikacji.
Po zakończeniu treningu wyświetlany jest całkowity pokonany dystans. Dostępne są również bardziej szczegółowe dane, które wyświetlą się po kliknięciu na aktywność. Znajdziemy tutaj czas trwania treningu, przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii, średnią prędkość, liczbę kroków, kadencję oraz średnie tempo.
Dane w aplikacji są dość dokładne. Podczas kilku sesji treningowych zaczęliśmy również śledzić aktywność na bransoletce fitness Mi Band 7, która rejestrowała dokładnie tę samą przebytą odległość. W przypadku innych danych różnice były minimalne.
Dostępne są również informacje o przeszłych szkoleniach wraz ze statystykami dla różnych okresów czasu, takich jak dzień, tydzień, miesiąc, rok, a nawet ogólne statystyki ze wszystkich szkoleń razem.
Ustawienia w aplikacji są bardzo słabe i w zasadzie można ustawić tylko podstawowe parametry, takie jak maksymalna prędkość, prędkość początkowa, blokada dziecięca i jednostki.
Ostateczna recenzja: KingSmith WalkingPad X21
Bieżnia WalkingPad X21 firmy KingSmith to jeden z topowych modeli w portfolio marki. Kryje w sobie bezwęglowy silnik elektryczny o mocy do 918 W, dzięki któremu taśma może osiągnąć maksymalną prędkość 12 km/h.
Zadowoli Cię składana konstrukcja, dzięki której pasek nie zajmuje dużo miejsca podczas przechowywania, duży i czytelny wyświetlacz na górnym uchwycie oraz możliwość podłączenia do aplikacji na smartfona, gdzie możesz śledzić swoje postępy.
Aktualne kupony na WalkingPad X21
Szkoda, że inżynierowie nie pomyśleli o tym, że kabel zasilający paska trzeba gdzieś położyć na czas przechowywania. Brakuje tu jakiegoś miejsca czy przegródki, w której można umieścić kabel, a wraz z nim pasek.