Bezcłowe pakiety chińskie? Slovenská pošta będzie miała umowę z AliExpress
Zakupy z Chin

Wreszcie! Slovenská pošta również zawrze umowę z Aliexpress. Koniec z opłatami celnymi na przesyłki z Chin

Komentarze (17)
 1. L pisze:

  W CZ nikt nie uiszcza opłat i nie zapłacił.Przesunęli ważność prawa.Tylko palniki SK zareagowały sprawnie i szybko.
  I jestem ciekaw jak hulajnogi pomogą dostawcom poczty SK.Może za 10 minut niedługo znajdę list w skrzynce pocztowej o dostarczeniu przesyłki pocztą.

 2. xxx pisze:

  to miły komentarz. Przychodzi mi też do głowy, że niejedzący na Słowacji pukali w zęby. poczta ma kilka robotów z dostawą, ale jak ktoś musi zapłacić dwa euro jako SAD za towar, na który już został zakupiony VAT, to odkrztusi, a poczta miała robota z dostawą, ma robota z magazynem i będzie miał robota z likwidacją. planowali mieć w budżecie plus 50000×2 euro miesięcznie, ledwie mają 10000×2 i dlatego chętnie dołączają do czeskiego kontraktu z aliexpress. dodatkowe niejedzenie i niemożność nadawania na żywo.

 3. František pisze:

  Czyli - więc kto je łapczywie, albo nie je, albo się dusi

 4. David pisze:

  Więc myślisz, że jeśli zamówię coś teraz, zanim dotrę w grudniu, nie będę musiał zapłacić 2 / 4 € opłaty na pocztę SK? A może chodziłoby tylko o rzeczy opublikowane po nowych zasadach.

 5. Tomy pisze:

  Zapłaciłem kilka razy, ostatnie 2 przesyłki z listopada przyszły słowackim kurierem Parcel Servis i bez dopłaty. Niech Poczta Słowacka przestanie działać.

 6. Piotr Kovacik pisze:

  Niepotrzebny artykuł, połowa listopada i nic się nie zmieniło, Dziś słowacka poczta ponownie poprosiła mnie o 2 euro za dostarczenie przesyłki, oczywiście ignoruję, nie akceptuję, każdy powinien to zrobić i wtedy sprzedawca będzie ostrożny jak go wysyła, dużo paczek do mnie jeździ razem przez Holandię lub Węgry i nic nie płacę, Poczcie Słowackiej tam brakuje, ma dostarczać gratis a resztę, gdzie to pyta 2 € po prostu nie akceptuj, otworzysz spór, a sprzedawca będzie musiał zwrócić pieniądze, gdy nic nie otrzymasz.

  1. Frederik pisze:

   Z pewnością nie uważamy tego za bezużyteczny artykuł. Poinformowaliśmy o zmianie i planowanym porozumieniu Slovenská pošta z AliExpress, które ma dopiero wejść w życie. Ich szacowana data to połowa listopada, ale prawdopodobnie zajmie to trochę czasu. Musimy tylko poczekać na oficjalną informację prasową SP.

 7. L pisze:

  Zapłaciłem też dzisiaj 2 euro. To się opłaca, bo umożliwiło to prawo i post traktuje to jako duży plus. Jeśli anulują zgłoszenie celne przesyłek do 150 €, to przyśle mi ptaki, wszystko, co powinno być korzystne dla obywateli, zajmuje dużo czasu.

 8. Nikoleta pisze:

  Dobrze Otrzymałem dzisiaj paczkę z aliexpress, którą zamówiłem 12 listopada i musiałem zapłacić cło.

 9. Jan pisze:

  Dostałem też paczkę w zeszłym tygodniu (latarki do zegarka 1,20) i listonosz poprosił o 2 euro. Nie rozumiem

 10. Pato pisze:

  Wczoraj też otrzymałem paczkę i poczta poprosiła o 2 €

 11. Jan pisze:

  Wczoraj byłem na poczcie po paczkę z Aliexpres w cenie 1,47 EUR, w tym VAT 0,17 EUR i przesyłka 0,17 EUR. Poczta rzekomo pobierała opłatę manipulacyjną w wysokości 2,71 EUR. Cena towaru otrzymanego przez Aliespres wynosi 1,18 EUR, Republika Słowacka otrzymała 2,88 EUR.
  To jest stan złodziei, nienawidzę tego.

 12. Jan pisze:

  W przypadku paczki o wartości 1,18 EUR (+ VAT i opłacona opłata pocztowa) Poczta Słowacka w Holíč zażądała opłaty manipulacyjnej w wysokości 2,71 EUR.

 13. Jan pisze:

  rząd Igora Matoviča postanowił rozwiązać problemy gospodarcze Slovenskej Pošty kosztem najbiedniejszych, którzy są uzależnieni od kupowania drobnych rzeczy z Chin, by zaoszczędzić pół euro.

 14. Jan pisze:

  Zgłosiłem ten problem do około piętnastu chińskich firm. Wyrazili ubolewanie z tego powodu i twierdzą, że spróbują podjąć pewne kroki, głównie dlatego, że AliExpress musi sobie z tym poradzić. Będą próbować z tymsim łączyć.

 15. szkoły pisze:

  jeśli poczta powie, dopłata za przesyłkę 50 centów, ok nic nie powiem i tak jest
  Rozumiem z tym paczkę robotów i nie mają z tym nic, ale po co 2€ i więcej, kalkulują z około ceny pakietu + losowy współczynnik x 20% i idioci płacą.

 16. Paweł pisze:

  Dlaczego nadal pobieram opłatę w wysokości 2 euro za Aliexpress, kiedy to się skończy?

Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Pola oznaczone symbolem (*) są wymagane.

STRONA GŁÓWNA

Rabaty

Opinie

DealPlanet