Realme zaczął wypuszczać jeden smartfon po drugim, zwłaszcza w klasie średniej. Jednak ze względu na dużą konkurencję w tej dziedzinie postępowa chińska firma musiała wymyślić coś bardziej znaczącego, dokładnie tak jak Realme 6.
🔥 Oglądaj wiadomości z China Planet na Facebook aj Instagram.
Realme 6 oferuje w szczególności 90 Hz wyświetlacz, który wyróżnia się najbardziej. Zachwyci również bardzo dobrą wydajnością dzięki MediaTek Helio G90T i szybko W 30 ładowanie. W tej recenzji przyjrzymy się wszystkim jego zaletom i wadom.
Wręcz przeciwnie, było to dla nas największe rozczarowanie kameraktóre można było obsłużyć lepiej. Strzał w wyświetlaczu jest też cechą negatywną, zwłaszcza ze względu na swój rozmiar i stwarza niepokojące wrażenie. To jednak wyrzuty sumienia, że gdyby ich nie było, byłby to idealny smartfon za swoją cenę. Jednak w swojej kategorii cenowej to naprawdę udany egzemplarz.
Żółty pakiet Realme
W Realme podoba im się kolor żółty, w którym kolorowana jest cała paczka. Oprócz smartfona z nałożoną folią jest też standardowe wyposażenie w postaci igły SIM karta, silikonowe etui ochronne, ładowarka 30 W i kabel USB Type-C.
Adapter jest dość uciążliwy pod względem rozmiaru i wagi, więc przygotuj więcej wolnego miejsca we wtyczce.
Jeżeli zamierzacie skorzystać z dołączonego silikonowego etui, to musimy ostrzec, że jest ono zbyt szorstkie jak na nasz gust i bardziej powiększa urządzenie niż powinno. Ma też mniej atrakcyjny brązowo-szary kolor, co sprawia wrażenie długiego użytkowania. Dlatego lepiej zamówić własne i preferowane opakowanie ochronne.
Realme 6 ma atrakcyjny wygląd
Nasz model testowy jest w wersji niebieskiej, którą nazwał producent „Błękitna kometa”. Tył pokryty jest przejściem od jasnoniebieskiego do jasnoniebieskiego. Jest to tworzywo sztuczne z imitacją szkła. Z naszego osobistego punktu widzenia smartfon prezentuje się bardzo dobrze. Z tyłu oraz poczwórny aparat, dioda LED i logo Realme.
Wymiary smartfona to 74.8 x 162.1 x 9.6 mm a waga zatrzymała się na numerze 191 gramów. Jest to bardzo lekkie urządzenie, które dzięki smukłej obudowie dobrze trzyma się w jednej ręce.
Z boku znajduje się przycisk do blokowania i odblokowywania ekranu, który służy również jako czujnik odcisków palców. Czujnik jest naprawdę szybki jak błyskawica i zdecydowanie należy do głównych atrakcji Realme 6. Z drugiej strony są już standardowe przyciski do regulacji głośności i gniazdo na dwa nano SIM karty i kartę micro SD.
Na dole jest Gniazdo audio 3,5 mm, co z pewnością ucieszy wielu fanów przewodowych słuchawek. Jest złącze USB typu C i główny głośnik.
Płynny wyświetlacz 90 Hz
Opisując specyfikacje, zacznijmy szybko 90 Hz pokaz. Jednak to tylko o IPS LCD panel z JDI. W porównaniu z wyświetlaczem AMOLED 90 Hz nie odczuliśmy jednak tak niesamowitych wrażeń użytkownika. Jednak AMOLED znacznie podniósłby cenę urządzenia i wtedy prawdopodobnie nie moglibyśmy już mówić o klasie średniej.
Jednak nadal jest to wyraźna poprawa w stosunku do konwencjonalnych wyświetlaczy, z których nadal korzysta większość smartfonów na światowym rynku. Fajnie jest widzieć, że nawet wyżsi producenci sięgają po tańsze egzemplarze po wyższej częstotliwości odświeżania.
Przekątna wyświetlacza to 6,5 cali, rozdzielczość FHD + (1080 x 2400 px) i miękkość 405 pikseli na cal. Do ochrony zastosowano szkło Corning Gorilla Glass 3. Częstotliwość próbkowania jest oznaczona liczbą 120 Hz.
To, co nam się nie podoba w wyświetlaczu, to wyraźnie duży strzał dla przedniego aparatu, który jest destrukcyjny. Producent poradziłby sobie z tą częścią lepiej, ale dzięki perforacji stosunek wyświetlacza do korpusu smartfona 90.5%.
Brakuje również wady DOPROWADZIŁO. W niektórych smartfonach innych marek został on zastąpiony animacjami w ramach ambient display, ale panel IPS nie oferuje takiej funkcji, podobnie jak sam system Realme UI. Jest tylko funkcja wybudzania powiadomienia na wyświetlaczu.
Wystarczająca moc z Helio G90T
Realme 6, jako smartfon do 200 euro, ma zaskakująco wystarczającą wydajność. Podczas testów nie zauważyliśmy żadnego znaczącego przerywania pracy systemu ani słabej wydajności gier. Procesor działa wewnątrz MediaTek Helio G90T, który wykorzystano też np. w popularnym Redmi Note 8 Pro.
Niektórych klientów może zniechęcić wspomniany wcześniej procesor MediaTek, głównie ze względu na skandal związany z oszustwami w testowaniu, ale też jego nieidealną reputację. W prawdziwym teście wydajnościowym naszym zdaniem jest to jednak wystarczające, a ilość punktów testowych nic nie zmienia.
Test wydajności Realme 6
W ramach wydajności gry przetestowaliśmy jej ograniczenia za pomocą gry PUBG: Mobile, 3DMark i Geekbench. Ponieważ AnTuTu nie jest już dostępny, test nie mógł się tutaj odbyć. Wyświetlacz był w trybie 90 Hz.
Jeśli chodzi o same wrażenia z gry, wypadło naprawdę dobrze. Hardcore gracze z pewnością docenią szybszą częstotliwość odświeżania, która da im przewagę nad przeciwnikami. Ogólnie rzecz biorąc, nie mieliśmy problemu z płynnością gry. Nie pojawiły się też żadne opóźnienia. Bardzo dobrze oceniamy wydajność gry.
W teście GeekBench 5 dostałem smartfona w firmie np. Redmi Note 8 Pro, który nawet przekroczył. Powyżej jest Samsung Galaxy Note 9 czy Redmi K20 Pro, zaledwie kilka punktów.
Testowanie 3DMark pokazał, że smartfon z najlepszych traci sporo punktów, ale wyprzedził kilka znanych modeli. 2533 punkty zapewniły mu 212. miejsce i pokonanie m.in. Redmi K30 lub Honor 9X.
Pamięć RAM i pamięć
Nasza konfiguracja ma 4 GB RAM pamięć i 128 GB przechowywanie. Pamięć RAM jest typu LPDDR4X i przechowywania UFS 2.1. Najwyższa oferowana konfiguracja ma 8 GB RAM i 256 GB pamięci. Jednak w naszym teście nawet 4 GB pamięci RAM okazało się wystarczającą pojemnością. Na tej stronie mieliśmy na początku drobne obawy, ale system jest naprawdę dobrze zoptymalizowany.
Dobra wiadomość to również możliwość powiększenia magazynu o Karta micro sd. Gniazdo znajduje się razem z SIM karty po lewej stronie. Obecna pojemność magazynowa jest dla nas wystarczająca, ale ktoś z pewnością ucieszy się z możliwości rozbudowy.
Całkiem dobra wytrzymałość
Akumulator osiągnął pojemność 4300 mAh, co wskazuje na średnią wytrzymałość. Jednak smartfon radził sobie naprawdę dobrze nawet w trybie 90 Hz. Bateria wytrzymała podczas naszego testu 7 godzin gdy ekran jest włączony. Całkowity czas od ładowania wynosił 2 dni i 1 godzina.
Było to standardowe użycie w sieciach społecznościowych lub oglądanie filmów na YouTube. Podczas tego testu nie graliśmy w żadne gry, więc większość z nich była łatwymi czynnościami. System Realme UI oferuje również dobre opcje oszczędzania energii i może dobrze monitorować, które aplikacje najbardziej wyczerpują baterię.
Z drugiej strony jest bardzo szybki W 30 ładowanie we właściwym miejscu. To świetna funkcja w tym przedziale cenowym i nie będziesz musiał długo czekać na naładowanie. W naszym teście bateria została naładowana od 20% do 100% w bardzo szybkim czasie 54 minut.
Ogólnie rzecz biorąc, utrzymuje się średnio pod względem wytrzymałości, ale szybkie ładowanie 30 W podnosi ją nieco powyżej średniej. Realme 6 ma naprawdę przyzwoitą stronę baterii.
Aparat Realme 6 nas rozczarował
Obszar kamery może być obszarem subiektywnym. Cóż, tutaj pewnie zgodzimy się z innymi użytkownikami, którzy wypróbowali ten smartfon, że to jedna ze słabości Realme 6. W dobrych warunkach oświetleniowych jakość detali jest w porządku, ale przy słabym oświetleniu widać duże luki. Samsunga S5KGW1 czujnik.
Ale prawdopodobnie będzie źle optymalizacja producenta, bo sensor Samsunga nie ma tak złej oceny na innych modelach jak Redmi Note 8 Pro. Widok przy powiększeniu jest niewygodny hałas i niezbyt dobrej jakości Detale.
Ale nocne zdjęcia nas zaskoczyły. Wyniki nie były takie złe, ale zależy to również od jasności otoczenia.
Dostępne są oryginalne zdjęcia w pełnej rozdzielczości pod poniższym linkiem.
Wspomniany jest główny czujnik 64 MPx Samsung S5KGW1 z przysłoną f / 1.8 i rozmiarem czujnika 1 / 1.7 ”. Zawiera również Panoramiczny 8 MPx czujnik z FOV 119 °, Czujnik czarno-biały z przysłoną f / 2.4 a Makro 2 MPx czujnik z ogniskową 4 cm.
Posiada przedni aparat do selfie 16 MPx i jest to czujnik Samsung S5K3P9. Zdjęcia tym aparatem są całkiem przyzwoite. Możesz je obejrzeć w pełnej jakości w naszym udostępnionym folderze.
Wideo 4K ze stabilizacją UIS
Film można nagrać tylko w formacie 4K rozdzielczość przy 30 fps. Zapewnia również płynność obrazu Stabilizacja UIS. To własna stabilizacja obrazu Realm i prawdopodobnie jest to specjalna forma stabilizacji cyfrowej. Aby uzyskać jeszcze lepszy wynik wideo, jest też Maks. UIS.
Potrafi nagrywać filmy w zwolnionym tempie w FHD z maksymalną prędkością 120 fps, co wcale nie jest zaskakujące. Ale to, co nas ucieszyło, to możliwość tworzenia wideo szerokoekranowe brakuje tego w niektórych smartfonach.
W ten sposób oceniamy obszar kamery Średnia ocena.
Prawdziwy interfejs użytkownika był zaskoczony
W przeszłości smartfony Realme były pod kontrolą Kolor OS, która jest rozszerzeniem ich firmy macierzystej OPPO. Jeden z pierwszych smartfonów, jakie dostał Interfejs Realme w wersji 1.0 to Realme 6.
System bardzo nam się podoba, jest płynny, dobrze obsługiwany graficznie, a także zawiera bardzo przydatne funkcje przyspieszające sterowanie. Tłumaczenie słowackie jest też na bardzo dobrym poziomie.
Jedną z przydatnych funkcji jest inteligentny panel boczny, który wysuwa się, przesuwając palcem od krawędzi ekranu. Jego lokalizację można dowolnie ustawić i zawiera szybkie skróty do uruchamiania nagrywania ekranu, zrzutu ekranu lub otwierania różnych aplikacji.
Żywe tło, ustawienia wyglądu
Ładne są też upiększenia systemu żywe tło, których jest kilka. Dopełnieniem ekranu głównego lub blokady są naprawdę fajne animacje. Dostępne są również skórki ikon. Można je również uzupełniać ze źródeł zewnętrznych.
Możesz dostosować pasek stanu do swoich upodobań. Tutaj projekt jest również bardzo udany i po aplikacji tryb ciemny jest całkowicie przekształcona w czerń. Jego ustawienia można wprowadzić w sekcji Ekran i jasność. Istnieje również funkcja ochrony oczu.
Kontrola gestów
Dzisiejsze smartfony mają bardzo cienkie ramki i dość duże przekątne, przez co klasyczne sterowanie dolnym panelem jest nieco niepraktyczne. Jednak interfejs użytkownika Realme można kontrolować poprzez gesty podobny do innych popularnych nadbudówek.
Włączyliśmy tryb nawigacji „Gesty przesuwania z obu stron” i działa naprawdę dobrze. Przeciągnij od krawędzi ekranu, aby cofnąć się, przesuń palcem od dołu, aby ponownie przejść do ekranu głównego, a następnie przesuń palcem od dołu i przytrzymaj, aby otworzyć listę aktywnych aplikacji.
Dobra łączność
Nasze wsparcie jest oczywiste Sieci LTE. Liczby smartfonów dual SIM funkcja, a także zawiera gniazdo kart micro SD. W razie potrzeby możesz łatwo powiększyć swoją pamięć masową.
Nie brakuje NFC, które można wykorzystać do płatności lub podłączania urządzeń.
Połączenie systemów nawigacji GPS / AGPS / Glonass / Beidou zapewnia precyzyjne pozycjonowanie.
Zwykły mówca
Obszar głośników nie jest niczym specjalnym, co nas trochę rozczarowuje. Głośnik stereo staje się standardem w obecnych nowych modelach. Główny falownik znajduje się po prawej stronie dolnej krawędzi z czterema wycięciami. Dźwięk jest płaski i dyskretny, więc to przeciętny dźwięk.
Ocena końcowa Realme 6:90 Hz w wyjątkowo niskiej cenie
Celem tego urządzenia jest zapewnienie ponadstandardowych wrażeń użytkownika za cenę poniżej 200 euro. Realme dokonał tego dzięki częstotliwości odświeżania wyświetlacza 90 Hz, a także bardzo dobrze przetworzonemu systemowi. Wydajność Helio G90T jest wystarczająca i poradzi sobie z każdą grą mobilną bez rąbania. Ogólna obsługa smartfona jest płynna i zwinna.
Jasne są jego słabości, które muszą się tutaj ujawnić, aby wycofać cenę. Niezupełnie najlepszy aparat, panel IPS, który nie może przynieść jakościowego panelu AMOLED i bateria 4300 mAh mają średnią ocenę. Ponadto cały wykonany plastik może nie odpowiadać wszystkim gustom.
Są to jednak obszary, które mogą tylko przeszkadzać bardziej wymagającym użytkownikom, którzy szukają zupełnie innej kategorii cenowej. Można więc powiedzieć, że Realme to smartfon za absurdalne 200 euro, a rok 2020 po raz kolejny przesuwa możliwości tego, co da się osiągnąć poza określony limit cenowy.